
Original: $1,018.13
-65%$1,018.13
$356.35The Story
PCCE3680AF Frigidaire Electric Hob Specifications
| Feature | Details |
|---|---|
| Model | PCCE3680AF |
| Brand | Frigidaire |
| Type | Electric Hob |
| Finish | Black |
| Control Type | Rotary Knobs |
| Number of Burners | 4 Burners |
| Burner Size | 2 x 6" (1500W), 2 x 8" (2000W) |
| Power Level | 8 Power Levels |
| Timer | Yes, with Auto Shutoff |
| Indicator Light | Yes, On/Off Indicator |
| Surface Material | Glass Ceramic |
| Dimensions (HxWxD) | H: 4.38 in x W: 36 in x D: 21 in |
| Weight | 38 lbs |
| Voltage | 240V |
| Amperage | 30 Amps |
| Warranty | 1-Year Limited Warranty |
| Certifications | UL Certified |
| Energy Star Certified | No |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
PCCE3680AF Frigidaire Electric Hob Specifications
| Feature | Details |
|---|---|
| Model | PCCE3680AF |
| Brand | Frigidaire |
| Type | Electric Hob |
| Finish | Black |
| Control Type | Rotary Knobs |
| Number of Burners | 4 Burners |
| Burner Size | 2 x 6" (1500W), 2 x 8" (2000W) |
| Power Level | 8 Power Levels |
| Timer | Yes, with Auto Shutoff |
| Indicator Light | Yes, On/Off Indicator |
| Surface Material | Glass Ceramic |
| Dimensions (HxWxD) | H: 4.38 in x W: 36 in x D: 21 in |
| Weight | 38 lbs |
| Voltage | 240V |
| Amperage | 30 Amps |
| Warranty | 1-Year Limited Warranty |
| Certifications | UL Certified |
| Energy Star Certified | No |
























