
Original: $1,523.90
-65%$1,523.90
$533.37The Story
GYE21JYMFS GE Refrigerator with French Doors Specifications
| Feature | Details |
|---|---|
| Model | GYE21JYMFS |
| Brand | GE |
| Type | Refrigerator with French Doors |
| Color | Stainless Steel |
| Capacity | 21.9 cu. ft. (Total Capacity) |
| Refrigerator Section | 14.79 cu. ft. |
| Freezer Section | 7.1 cu. ft. |
| Dimensions (HxWxD) | H: 69.88 in x W: 35.88 in x D: 31.25 in |
| Weight | 295 lbs |
| Power Requirements | 115V / 60Hz |
| Energy Star Certification | Yes |
| Control Type | Electronic Touch Control |
| Cooling Type | Air Tower System |
| Temperature Control | External Digital Temperature Controls |
| Interior Lighting | LED Lighting |
| Water Filter | Advanced Water Filtration System |
| Freezer Features | Slide-Out Freezer Drawer, Adjustable Basket |
| Fresh Food Features | Humidity-Controlled Crisper Drawers, Gallon Door Storage |
| Door Type | French Doors |
| Additional Features | Quick Space Shelf, Adjustable Temperature Drawers, Ice Maker, Turbo Cool Setting |
| Warranty | 1 Year Limited Warranty |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
GYE21JYMFS GE Refrigerator with French Doors Specifications
| Feature | Details |
|---|---|
| Model | GYE21JYMFS |
| Brand | GE |
| Type | Refrigerator with French Doors |
| Color | Stainless Steel |
| Capacity | 21.9 cu. ft. (Total Capacity) |
| Refrigerator Section | 14.79 cu. ft. |
| Freezer Section | 7.1 cu. ft. |
| Dimensions (HxWxD) | H: 69.88 in x W: 35.88 in x D: 31.25 in |
| Weight | 295 lbs |
| Power Requirements | 115V / 60Hz |
| Energy Star Certification | Yes |
| Control Type | Electronic Touch Control |
| Cooling Type | Air Tower System |
| Temperature Control | External Digital Temperature Controls |
| Interior Lighting | LED Lighting |
| Water Filter | Advanced Water Filtration System |
| Freezer Features | Slide-Out Freezer Drawer, Adjustable Basket |
| Fresh Food Features | Humidity-Controlled Crisper Drawers, Gallon Door Storage |
| Door Type | French Doors |
| Additional Features | Quick Space Shelf, Adjustable Temperature Drawers, Ice Maker, Turbo Cool Setting |
| Warranty | 1 Year Limited Warranty |
























