
Original: $1,098.03
-65%$1,098.03
$384.31The Story
Product Specification
| Product Code | GTW302BMPWW |
|---|---|
| Brand | GE |
| Category | Washer (Top Load) |
| Description | GE Top Load Washer - 4.2 Cu. Ft. Capacity, 13 Wash Cycles, Auto Wash/Rinse, Stainless Steel Drum |
| Material | Steel and Plastic |
| Finish | White |
| Dimensions | H: 44 in x W: 27 in x D: 28.25 in |
| Weight | 143 lbs |
| Capacity | 4.2 Cu. Ft. |
| Power Supply | Electric (120V) |
| Wash Cycles |
|
| Features |
|
| Warranty | 1-Year Limited Warranty |
| Manufacturer | GE Appliances |
| Country of Origin | United States |
Product Specification
| Product Code | GTD32EBMPWW |
|---|---|
| Brand | GE |
| Category | Electric Dryer |
| Description | GE Electric Dryer - 7.2 Cu. Ft. Capacity, 4 Drying Cycles, Auto Dry |
| Material | Steel and Plastic |
| Finish | White |
| Dimensions | H: 39 in x W: 27 in x D: 29 in |
| Weight | 127 lbs |
| Capacity | 7.2 Cu. Ft. |
| Power Supply | Electric (240V) |
| Drying Cycles |
|
| Features |
|
| Warranty | 1-Year Limited Warranty |
| Manufacturer | GE Appliances |
| Country of Origin | United States |
Description
Product Specification
| Product Code | GTW302BMPWW |
|---|---|
| Brand | GE |
| Category | Washer (Top Load) |
| Description | GE Top Load Washer - 4.2 Cu. Ft. Capacity, 13 Wash Cycles, Auto Wash/Rinse, Stainless Steel Drum |
| Material | Steel and Plastic |
| Finish | White |
| Dimensions | H: 44 in x W: 27 in x D: 28.25 in |
| Weight | 143 lbs |
| Capacity | 4.2 Cu. Ft. |
| Power Supply | Electric (120V) |
| Wash Cycles |
|
| Features |
|
| Warranty | 1-Year Limited Warranty |
| Manufacturer | GE Appliances |
| Country of Origin | United States |
Product Specification
| Product Code | GTD32EBMPWW |
|---|---|
| Brand | GE |
| Category | Electric Dryer |
| Description | GE Electric Dryer - 7.2 Cu. Ft. Capacity, 4 Drying Cycles, Auto Dry |
| Material | Steel and Plastic |
| Finish | White |
| Dimensions | H: 39 in x W: 27 in x D: 29 in |
| Weight | 127 lbs |
| Capacity | 7.2 Cu. Ft. |
| Power Supply | Electric (240V) |
| Drying Cycles |
|
| Features |
|
| Warranty | 1-Year Limited Warranty |
| Manufacturer | GE Appliances |
| Country of Origin | United States |
























